Чи є гріхом гадати на картах Таро?

Гадання на картах таро — це практика, яка використовується для відповідей на питання, спроб передбачення майбутнього або отримання поради. Однак, у різних релігійних та духовних традиціях можуть існувати різні точки зору на цю практику. Для розгляду теми “Чи є гріхом гадати на картах таро?”, необхідно розглянути різні погляди на цю практику.

Варто зазначити, наприклад, ми живемо в Україні. Наші предки були слов’яни, яким нав’язали християнство, подекуди насильницьким шляхом. Наші пращури використовували рунічні символи (слов’янські руни) для передбачень та ворожіння. Вони були язичниками, і вклонялися стихіям природи, де все із язичницьких проявів божества Природа (основою якого є РОД). Вони також звертали увагу на всі зміни у природі, таким чином формувалися прикмети — це також методи ворожіння та передбачення. У християнстві — гадання та ворожіння можуть трактуватися гріхом. Наприклад, якщо ви дивитесь прогноз погоди на завтра або на тиждень, то за всіма християнськими переконаннями — ви грішите, ви намагаєтесь передбачити майбутнє. Але це не є правдою, так само як ворожіння на картах. Карти Таро, або звичайні (гральні) карти, або Руни не диктують чітке видіння майбутнього, як і прогноз погоди не гарантує, що, наприклад, усе вказує на те, що завтра може піти дощ, проте його може завтра і не бути. Карти Таро, як і прогноз погоди, можуть лише вказувати на високу ймовірність настання події, а ось чи дійсно вона станеться, відомо лише “на горі”.

Також варто зауважити, що гадати, та передбачувати, є одна із важливих функцій нашого мозку — який підпорядковується логічному мисленню. Нам непотрібно ходити до ворожки, щоб передбачити, якщо ми підкинули камінь у гору, він з великою вірогідністю впаде до низу, і це не ворожіння і не передбачення, це є логічна закономірність події.

Релігійні аспекти

У християнстві:

Деякі християни вважають гадання на картах Таро неприпустимим, оскільки вважають його формою духовного контакту загрозою віри в Бога. Проте всі зводять таку позицію до того, що християнство побоюється втрати своїх вірян.

В інших релігіях:

У різних релігіях можуть існувати свої власні погляди на гадання на картах Таро. Наприклад, в буддизмі чи інших традиціях, де акцент робиться на внутрішньому розвитку та медитації, можуть нормально ставитися до використання зовнішніх засобів передбачення майбутнього.

Персональні переконання:

Деякі люди дивляться на гадання на картах Таро як на звичайний розважальний інструмент, що нічого не має спільного з релігією чи духовністю. Вони використовують його як засіб самопізнання або для отримання нових ідей, порад, ймовірностей та інсайтів.

Варто зазначити, що думка про гадання на картах таро є індивідуальною і може залежати від культурних, релігійних та особистих переконань кожної людини, як і усе, що стосується таких тем. Наприклад, є такий вислів — “Біблію може прочитати сім різних людей і зробити сім різних висновків”, “скільки людей, стільки думок”. Що стосується гріховності гадання на картах таро, це питання, яке потребує більш глибокого обговорення і залежить від контексту і віровчення.

Для деяких людей, особливо тих, які дотримуються релігійних установ, гадання на картах таро може вважатися гріховним. Вони можуть вважати, що спроба звернутися до надприродних сил або передбачити майбутнє порушує божественний порядок чи порушує довіру до Всевишнього. Такі люди — які є справжніми вірянин, не дивляться телевізор, не використовують інтернет, та взагалі не потребують ніяких аспектів сучасного життя. Проте таких одиниці, всі інші — псевдовіруючі, які або прикриваються віруваннями задля своєї користі (що дійсно є гріхом, наприклад, не грішать не тому, що щиро люблять Всевишнього без жодної користі, а просто хочуть потрапити до Раю — це користь і це один із самих тяжких гріхів), або згадують про Всевишнього та інші Сили, як потраплять до халепи, здебільшого зі своє ж вини, а коли все добре, то і не згадують.

Однак, існують також люди, які розглядають гадання на картах таро як інструмент самопізнання, саморозвитку та розширення свідомості. Вони можуть практикувати його з метою отримання нових інсайтів, збагачення своєї духовності або підтримки в прийнятті важливих рішень у житті. Для них гадання на картах таро не пов’язане з релігійними аспектами, а є формою особистого розвитку і внутрішнього дослідження.

Важливо зазначити, що незалежно від думки щодо гадання на картах, варто бути обережним та розсудливим у використанні будь-яких методів передбачення майбутнього. Важливо розуміти, що майбутнє не є наперед визначеним і може бути результатом наших власних вчинків та рішень. Завжди слід пам’ятати про свою вільну волю та відповідальність за свої дії.

Якщо ви вважаєте, що гадання може бути корисним для вас і ви відчуваєте комфорт у використанні цього методу, то важливо знати, як його правильно використовувати. Ось деякі загальні поради:

Використовуйте гадання на картках таро як інструмент самопізнання. Замість сподіватися на однозначні прогнози майбутнього, розглядайте ворожіння на картах як засіб пізнання себе, своїх потреб і бажань. Вони можуть допомогти вам зосередитися на вашому внутрішньому світі та виявити потенційні шляхи розвитку.

Не слід залежати від гадання на 100%. Пам’ятайте, що це лише один інструмент для отримання поради. Не покладайтеся повністю на цей метод, але поєднуйте його з розсудливістю, рефлексією, внутрішніми відчуттями.

Важливо відноситися до цього як до інструменту для самопізнання та внутрішнього росту, а не як до єдиного джерела.

Нарешті, шлях до духовного зростання і самопізнання є індивідуальним для кожної людини. Вибір щодо гадання на картах таро або будь-яких інших практик повинен бути заснований на вашому власному переконанні та розумінні. Довіряйте своєму внутрішньому голосу та знаходьте ті методи, які найкраще відповідають вашим потребам у самопізнанні та духовному розвитку.

Карти Таро — це не добро чи зло, це не гріх і не блаженство, це лише картки. А ось з якою метою їх використовують люди — задля добра чи зла, це вже питання особисто до кожного, хто їх використовує. Якщо ви збираєтесь використовувати Таро задля допомоги собі чи іншим, це не може бути гріхом, але якщо в ваші наміри входить заподіяти комусь шкоду — для вас це буде тяжким гріхом.

Автор: Катерина

Я практикуючий маг з дитинства. Обрядової магії навчала бабуся. Додатково я пройшла навчання Таро у видатної майстрині Терези Буллард, засновниці Західної Школи Містерій. Я також магістр Уманського університету, факультет психологічної освіти. Ця освіта допомогла мені зрозуміти взаємозв'язок між психологією та духовністю, і використовувати ці знання в моїй роботі. На сьогодні я є засновницею власної школи Таро, Рун та обрядової Магії. Також я є автором та співавтором декількох книг, присвячених цим напрямкам.Буду рада вашим запитанням, коментарям, доповненням, або конструктивної крити до моїх статей.

Обговорення

  1. Ірина :

    Добрий вечір.Скільки коштує навчання таро

    1. Вітаю! На сайті є розділ “Про курси Таро” там можна ознайомитися з вартістю й программою навчання.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Надайте відповідь цифрою: *Завантаження Captcha...