Таро для початківців – Старші Аркани Життєвий шлях людини

В наш час Таро набуло такої популярності та поширення, що, використовуючи їх професійно, можна отримати потрібні відповіді на питання в будь-якій галузі життя людини. Але основи Таро — це та база, без якої неможливе їхнє правильне використання.

Важливо знати з чого складається сучасна колода, а саме: 22 старших та 56 молодших арканів чотирьох мастей.

Старші аркани є відображенням життєвого циклу людини, яка починається з карти Шута як початок шляху, а закінчується Світом, переродженням або завершенням цього шляху. Молодші аркани – це цифрові карти: десятка, паж, лицар, жінка, цар і туз.

Масті в Таро поділяються на кубки (або чаші), пентаклі (також денарії), мечі (ножі) та жезли (булави).

Чаші відображають почуття, які мають силу над нами та спонукають нас діяти тим чи іншим чином. Пентаклі, або денарії, монети, диски – це результати наших дій і часто відповідають за матеріальні блага. Мечі виражають бар’єри, з якими має зіткнутися на шляху до цілей. А жезли вказують на фактичні дії, які ми виконуємо для досягнення цілей і виконання поставлених завдань.

Також існує два основних типи колод, що поділяються на їх зовнішній вигляд. Перший тип – це карти з повністю промальованими зображеннями Старших та Молодших арканів. Або застосовують другий, класичний варіант колоди, в якому цифрові карти від десятки до туза виражені одним лише позначенням.

Зазвичай використовують перший варіант, де колода промальована повністю, але є й любителі другого, наприклад, колоди з серії Марсельського Таро. Для тих, хто тільки починає своє знайомство з Таро, виправдано було б взяти на озброєння Таро Райдера Уейта, адже ця колода з повністю промальованих карт і дасть потужну основу під час навчання ворожіння. Само собою, практикуючись у застосуванні Таро, новачкові захочеться знайти колоду, що відповідає саме його цілям і баченню. Важливим також є і те, наскільки людина відчуває колоду і розмовляє з нею «одною мовою», адже від цього залежать і результати, і можливості, яких можна досягти.

Розглянемо в кратце Старші аркани, так зване Подорож Блазня або Життевиї шлях Людини. Тарологи стверджують, що вони уособлюють серію подій, що оповідають про розвиток людини, Шута, Аркан 0.

Більш детально про все я розповідаю курси Таро з сертифікатом для всіх бажаючих навчитися майстерності тарологів.

Старші аркани є моделі поведінки людини у різних життєвих ситуаціях, які рано чи пізно переживає у своєму житті будь-який. Певною мірою подорож Шута виражає життєвий шлях кожної людини. Саме тому варто звертати на них особливу увагу у розкладах на долю та ситуацію в цілому.

Ось значення цих арканів:

Аркан 0, ШУТ, Дурень, Блазень

Це початок шляху, людина молода і сповнена сил, певною мірою наївна, готова вирушити в дорогу. Перед ним відкриті нові обрії. Стоячи на краю прірви, воно дивиться в небо і не помічає, що просто під його ногами нескінченна порожнеча. Пес гавкає, намагаючись попередити про небезпеку. Суть цієї карти у схильності до пригод, авантюра.

Аркан 1, МАГ

Цей крок уособлює можливість Шута фокусувати свою творчу енергію, користуючись різними знаряддями та інструментами реалізації своїх намірів.

Аркан 2, ВЕРХОВНА ЖРИЦЯ

Ця карта доповнює аркан 1, як день доповнює ніч, а Сонце доповнює Місяць. Адже в діях і намірах Мага не вистачає об’єктивності, здатності контролювати матеріальний всесвіт з усіма його проявами. Тієї ж мірою цей аркан готує Шуту зустріч із підсвідомим, духовним та таємним, з інтуїтивною стороною цього світу.

Аркан 3, ІМПЕРАТИЦЯ

Тепер, коли Шут отримав можливість сприйняти і об’єктивну та суб’єктивну реальність всесвіту, він готовий зустрітися з Імператрицею (також Мати чи Лоно) та Імператором (Фаллос, Батько). Імператриця уособлює Мати-Землю, символізує достаток, родючість та життя. Вона народжує і вигодовує, зцілює і дарує кохання.

Аркан 4, ІМПЕРАТОР

 

Як і аркани 1 і 2, Імператор доповнює Імператрицю, батько та чоловік доповнює матір та дружину, становлячи сім’ю. Ця карта символізує розум, силу, контроль та владу.

Аркан 5, ІЄРОФАНТ (ПАПА, Верховниї Жрець)

Ця карта, також відома як Жрець та Вчитель, пророкує Шуту пізнання традиційних моральних цінностей. Вона символізує консерватизм, обачність, дотримання традицій і ортодоксальність, зберігає та передає давню мудрість.

Аркан 6, ЗАКОХАННІ

Тепер Блазень готовий до пізнання двоїстості, спокуси, захоплення, сексуальних і романтичних відносин, союзу з важливою для нього людини.

Аркан 7, КОЛІСНИЦЯ

Усвідомивши ідеї дуалізму та вічного вибору, Шуту належить навчитися контролювати і врівноважувати протиборчі сили, щоб ніщо не могло створити хаос на його шляху та змусити його звернути з дороги до цілей. Тут Шут розуміє, що життя – це суцільна протидія ідей, конфлікти і знаходження точок дотику, він усвідомлює, що немає світла без пітьми і людина невіддільна від своєї тіні.

Аркан 8, СИЛА

 

Восьмий Старший Аркан представляє надзвичайно цікавий образ. За традицією йому дається назва Сила (Справедливість, Дочка Полум’яного Меча). У грецькій міфології цей образ відповідає богині Деметрі, що дарує землі силу родючості. В особистому розкладі аркан Сила – знак того, що на даному етапі ви є господарем своєї долі, проте лише в тому випадку, якщо дійсно маєте внутрішню силу та усвідомлення власної правоти.

Аркан 9, Відлюдник

Продовжуючи свій шлях, на цьому кроці Блазень вчиться довіряти своєму внутрішньому Я, пізнає науку відокремлених роздумів, самопізнання та споглядання своїх думок. Ця карта – це втілення стародавніх пошуків себе в самому собі.

Аркан 10, КОЛЕСО ФОРТУНИ

Ця карта дає Шуту можливість розібратися з випадковостями та мінливістю долі. Тут він усвідомлює, що життя наповнене злетами і падіннями, шаленими перемогами і стрімкими поразками, щодня може стати початком кінця і не можна приймати життя як щось дане і, що само собою зрозуміле. Таким чином Шут бачить як діє доля, яке місце в житті займають рок і везіння, не підвладні контролю людини і вчиться робити висновки та отримувати досвід із того, що відбувається на його шляху.

Аркан 11, СПРАВЕДЛИВІСТЬ

Всесвіт складається не тільки з хаосу, випадковостей та неузгодженості, він був створений виходячи з принципу рівноваги, справедливості. Ця карта дозволяє зрозуміти уроки долі та карму — дії спричиняють певні передбачувані наслідки, за які ми несемо відповідальність. У будь-якому суспільстві існує система правосуддя та моралі, яка відновлює справедливість.

Аркан 12, ПОВІШЕНИЙ

Значення цієї карти зрозуміле вже з її назви. Основна ідея цього Аркана – жертва. Але жертва розуміється тут не як безплідна втрата чогось вам дорогого, а як віддача в ім’я придбання ще потрібнішого. Тут Шут вчиться розглядати проблеми під різними кутами, не судити однобоко та уникати надмірної прихильності до матеріального. Адже, зрештою, є абсолютний опис цього аркана як не відмова від матеріального на користь пошуку духовності.

Аркан 13, СМЕРТЬ

Крім цієї основної назви тринадцятий Аркан у колоді Таро читається як «Дитя Великих Змін» та «Прощання». Але назва не лякає Шута на його шляху, вона не несе в собі такого прямолінійного значення. Сенс цієї карти – в наступних змінах, не стільки наприкінці, завершення будь-чого, але в перетворенні, переході однієї форми в іншу.

Аркан 14, ПОМІРНІСТЬ

Чотирнадцятий Аркан традиційно зветься Помірність, а також Помірність і Золота середина. Ідея, укладена у ньому – це ідея світової гармонії та порядку у всьому. Ще зовсім недавно життєвому шляху Шута відбувалися зміни, події змінювали одна одну з такою швидкістю, що ніколи не було ні встежити за всім, ні проаналізувати їх. Але все це залишилося у минулому. Тепер, після всіх цих життєвих бур та потрясінь, настав наступний етап: життя тече гладко та неквапливо. Це період поміркованості, й у певному сенсі зрілості поглядів та вчинків.

Аркан 15, Диявол

У попередньому аркані Шут вже досяг зрілості і зміг осягнути ідеї Золотої середини, рівноваги та гармонії, але це зовсім не означає, що він зміг перемогти свій внутрішній темний бік. Однією з найпоширеніших інтерпретацій П’ятнадцятого Старшого аркана є ідея випробування: чи впорається людина зі складною ситуацією і до яких засобів вона для цього вдасться? Аркан Диявол служить певною підказкою: Блазня спокушають, але в чому саме полягає ця спокуса…

Аркан 16, ВЕЖА

Ця карта носить й інші назви, такі як Богадільня. За зображенням на ній легко зрозуміти від чого походять ці назви. Шістнадцятий аркан часто трактують як ідеї краху та руйнування. Що це як не свідчення всемогутності Долі чи волі Року: їм абсолютно байдуже, яке місце посідає людина в ієрархії цього світу. Настав час, і його маленький світ безжально сметен силами, впоратися з якими не варто і намагатися. Блазню ця карта обіцяє нову можливість усвідомити тлінність буття та легковажність Долі, а також це і нові випробування раптовими та кардинальними змінами.

Аркан 17, ЗІРКА

Основна ідея Сімнадцятого Аркану – ідея надії. Блазень ще в дорозі і шлях його часто нелегкий, він далекий від кінця своєї мандрівки. Але людина відчуває, що цей кінець подорожі неминучий, а тому її не залишає хвилювання — якою ж вона буде?

Аркан 18, Місяць

Крім своєї основної назви – Місяць, Вісімнадцятий Аркан називається також Сутінки. Блазень блукає в сутінках своєї душі, не знаходячи дороги, та й не знаючи, власне, куди він марить. У цей час доби прокидаються глибинні інстинкти, багато з яких невідомі навіть власнику. У владі цього аркана Шут зіштовхнеться з ілюзією та обманом, невідомістю та неясністю. Тоді як у дорозі його супроводжуватимуть зневіра, меланхолія та неспокійне мислення.

Аркан 19, СОНЦЕ

Ця карта у колоді Таро є однією з найбільш благополучних. Традиційна її назва – “Сонце”, проте іноді зустрічається і “Володар Світового Вогню”. Це невинність і чеснота, яким світ щедро віддає своє тепло та світло. Вся суть цього аркана – нагадування, що без цих безцінних якостей будь-яка дія або навіть думка буде приречена на швидку загибель. Справжня удача приходить лише до тих, хто, подібно до дітей, сприймає життя просто і мудро, не ускладнюючи його амбіціями та честолюбством, про що і нагадує Шуту цей аркан.

Аркан 20, Суд

Цей Старший аркан символізує зміни, які відбуваються в житті людини зараз, або ось-ось обрушаться на нього. Хоча слово «обрушуватися» навряд чи буде вірним: аркан Суд не передбачає будь-яких раптових змін. Все вже давно було заплановано вами, тож те, що відбувається, – наслідок власної діяльності людини.

Аркан 21, СВІТ

Двадцять перший Аркан колоди Таро зветься Мир або Корона Магів. Цей Аркан, як ніякий інший у колоді Таро, символізує перемогу людини над своїми слабкостями, що тягне її вниз – до землі та грубих матеріальних благ. Блазень перестав бути рабом своїх швидкоплинних бажань і пристрастей, більше не женеться за примарами цінностей, які захоплюють багатьох з оточення; він нарешті набув тієї внутрішньої рівноваги, яка дозволяє відокремлювати справжні бажання від випадкових. Блазень завершує свій цикл, його подорож закінчена, мета втілена.

Такі старші аркани Таро. При ворожіння долю і ситуацію слід приділяти їм особливу увагу, брати до уваги їх місце у розкладі і той життєвий етап, який вони відбивають. Це допоможе вам з більшою глибиною поринути у зміст інформації, яку ви отримаєте за допомогою вашої колоди, а Молодші Аркани уточнять і доповнять значення Старших.

Автор: Катерина

Я практикуючий маг з дитинства. Обрядової магії навчала бабуся. Додатково я пройшла навчання Таро у видатної майстрині Терези Буллард, засновниці Західної Школи Містерій. Я також магістр Уманського університету, факультет психологічної освіти. Ця освіта допомогла мені зрозуміти взаємозв'язок між психологією та духовністю, і використовувати ці знання в моїй роботі. На сьогодні я є засновницею власної школи Таро, Рун та обрядової Магії. Також я є автором та співавтором декількох книг, присвячених цим напрямкам.Буду рада вашим запитанням, коментарям, доповненням, або конструктивної крити до моїх статей.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Надайте відповідь цифрою: *Завантаження Captcha...